Tosiek po raz kolejny szuka domu

kot do adopcji

Tosiek… to kocurek, który przeszedł w życiu zbyt wiele dramatów 🙁

Kot szuka domu…

Jego opiekunka, która jako kociaka wybawiła go od śmierci, została śmiertelnie potrącona przez samochód. On i jego koci współlokatorzy przesiedzieli sami przerażeni – kot w pustym mieszkaniu – kilka dni, dokarmiani przez sąsiadów. Bezduszny spadkobierca Pani Basi bez mrugnięcia okiem przekazał koty do schroniska, w którym Tosiowi runął cały świat. Koty siedziały przerażone wciśnięte w najciaśniejsze kąty, odmawiając jedzenia i picia.

Udało mi się znaleźć Tosiowi dom tymczasowy, który został z czasem domem stałym. Długo nabierał zaufania do nowych opiekunów. Wszystkie te wydarzenia w połączeniu z pobytem w schronisku zaowocowały spadkiem odporności i chorobą oczu – Tosiek ma nawracające infekcje związane z obecnością herpes wirusa. Oznacza to, że każdy stres powoduje, że oczy na nowo zaczynają ropieć.

Choroba dała o sobie silnie znać, gdy pojawił się w domu nowy członek rodziny. Szczególnie teraz, gdy dziecko zaczęło chodzić, mówić, interesować się aktywnie otoczeniem, Tosiek żyje w ciągłym stresie, a leczenie oczu daje krótkotrwały efekt. Pomimo próby ograniczeń kontaktów dziecka z kotem, pomimo stosowania specjalnych feromonów i karmy uspokajającej, Tosiek nie radzi sobie w tej sytuacji. Dziecko również nie rozumie, że Tosiu nie życzy sobie z nim kontaktu. Maluch lubi zwierzęta, jest do nich przyjaźnie nastawiony, jednak kot niestety nie rozumie tego i każda próba zbliżenia się dziecka do kota jest przez niego źle odbierana. A to z kolei owocuje stresem i nawrotem choroby.

W związku z powyższym opiekunowie Tosia podjęli decyzję o poszukaniu mu nowego, spokojnego domu, bez małych dzieci, najlepiej bez innych zwierząt. Liczymy na cud, na to, że znajdzie się ktoś, kto zechce zaopiekować się dożywotnio Tosiem i podarować mu dom i spokój, którego kocur tak bardzo pragnie i potrzebuje.

PROSIMY O DOM DLA TOSIA
Kontakt 502 871 852

Ogłoszenia adopcyjne zwierząt

Adopcja kota

Blog o zwierzętach

 

Na naszym portalu dowiesz się jaką karmę wybrać dla swojego psa. Koniecznie przeczytaj:

Karmy dla psów – recenzje:

Applaws mokra karma dla psaApplaws sucha karma dla psaBrit Care sucha karma dla psaCanagan mokra karma dla psaCanagan sucha karma dla psa

Prosimy o kontakt: 502871852